Psí články

EnteroZOO: domácí veterinární „záchranka“

 

Představte si situaci: je pozdní večer, bydlíte za městem. Najednou zjistíte, že je vašemu pejskovi nějak špatně – zda se, že se něčím přiotrávil, nevíte však přesně, čím. Voláte veterináři – ten vás „překvapivě“ nemůže vzít hned, pouze ráno.

Granule pro malé psy

Výživné a také dostatečně drobné, aby je mohl pes dobře rozkousat. Právě granule pro malé psy jsou na trhu musí splnit hodně očekávání – například i mít dostatek kalorií na jednu porci, protože energetický výdej některých psích ras menšího vzrůstu je hodně velký. Takový pejsek je často a rád hodně aktivní, snad aby jej nikdo nepřehlédl a nezapomnělo se na něj právě při krmení.

Zajímavosti o psích blechách

psí blechyOkřídlené rčení o tom, že psí blechy na člověka nejdou, patří už mezi opravdu zavedenou lidovou slovesnost. Bohužel tak docela neplatí, protože pokud s nimi nezačneme bojovat neprodleně po objevení, už se jich prakticky ani nezbavíme. Blechám svědčí vlhkost, huňatý kožíšek, kde se mohou dobře množit a nevadí jim ani, když dlouho hladovějí. Bez potravy přežijí i pár týdnů, což je ve zvířecí říši skutečně impozantní výkon.

Zapojte se do soutěže s Foresto

Foresto je oblíbená značka přípravků proti blechám a klíšťatům, která si získala oblibu zejména díky své kvalitě. Nyní, když se blíží sezóna klíšťat, přichází s velmi zajímavou soutěží. Stačí nakoupit jeden produkt Foresto, zaregistrovat jeho kód na webových stránkách a můžete vyhrát zajmavé ceny.

Se psem do zahraničí aneb na co se připravit

Výlet, krátká dovolená, můžeme tomu říkat všelijak. Pokud s sebou vezeme nejen rodinu, ale i čtyřnohého přítele, je nutné se přichystat na řadu věcí – koupí dodatečných věcí do auta počínaje, razítky v průkazu očkování konče. Když je možnost, jistě by bylo dobré u delších cest nechat pejska s rodiči nebo někde u přátel, dobrou variantou může být pro dobře socializované zvíře psí hotel. Ale co když to z nějakého důvodu nejde? Jak co nejvíce zpříjemnit psí cestu do zahraničí?

Ochrana psích zubů

Ještě před pár generacemi se psí chrup příliš neřešil a mnoho chovatelů nechalo své čtyřnohé přátele, někdy vlastně i nevědomky, trpět bolestí. Dnes už ale máme veterinární ordinace, speciální gely, které pomohou čistit chrup a třeba i dentální tyčinky.

Lékárnička pro psy aneb co mít vždycky po ruce

Jak si vybavit domácí lékárničku pro členy rodiny nebo co všechno patří do autolékárničky jistě všichni víme. Ale co všechno by tedy potom měla obsahovat lékárnička určená pro naše čtyřnohé přátele? Existují zde nějaká doporučení? 

Cestovní klece pro psy

Ať už půjde jen o krátkodobou záležitost, jako je jízda k veterináři nebo rovnou pojedete s pejskem na několikadenní výlet po Evropě, případně se chystáte i do letadla, je psí přepravka nepochybně zcela nutným vybavením.

Granule pro velké psy

Máte doma opravdového psího přítele, který si užívá odpoledne na zahradě, má velký výběh, hustou srst, nadevše vás miluje? V tom případě mu musíte zvolit vhodný jídelníček, což jistě nebude těžké, i když si o tom z očí do očí zrovna nepopovídáte.

Povinné čipování psů

Jistě jste v posledních dnech, týdnech a měsících zaregistrovali zprávy, které se týkají hlavně majitelů psů a do budoucna se o nich uvažuje i u koček. Čip, jenž bude povinný pro všechna mladá zvířata, snad jen s výjimkou těch, kteří mají tetování provedené před červencem 2011. Jinými slovy, brzy už prakticky nejstarší psí občany naší země. Začátek ledna 2020 tedy mění situaci, už jen proto, že očkování proti vzteklině, u psů bez výjimek povinné, bude uznáváno jako platné jen u patřičně očipovaných zvířat.

« 1 2 3 4 5 6 713 »