Psí články

Se psem do zahraničí aneb na co se připravit

Výlet, krátká dovolená, můžeme tomu říkat všelijak. Pokud s sebou vezeme nejen rodinu, ale i čtyřnohého přítele, je nutné se přichystat na řadu věcí – koupí dodatečných věcí do auta počínaje, razítky v průkazu očkování konče. Když je možnost, jistě by bylo dobré u delších cest nechat pejska s rodiči nebo někde u přátel, dobrou variantou může být pro dobře socializované zvíře psí hotel. Ale co když to z nějakého důvodu nejde? Jak co nejvíce zpříjemnit psí cestu do zahraničí?

Ochrana psích zubů

Ještě před pár generacemi se psí chrup příliš neřešil a mnoho chovatelů nechalo své čtyřnohé přátele, někdy vlastně i nevědomky, trpět bolestí. Dnes už ale máme veterinární ordinace, speciální gely, které pomohou čistit chrup a třeba i dentální tyčinky.

Lékárnička pro psy aneb co mít vždycky po ruce

Jak si vybavit domácí lékárničku pro členy rodiny nebo co všechno patří do autolékárničky jistě všichni víme. Ale co všechno by tedy potom měla obsahovat lékárnička určená pro naše čtyřnohé přátele? Existují zde nějaká doporučení? 

Cestovní klece pro psy

Ať už půjde jen o krátkodobou záležitost, jako je jízda k veterináři nebo rovnou pojedete s pejskem na několikadenní výlet po Evropě, případně se chystáte i do letadla, je psí přepravka nepochybně zcela nutným vybavením.

Granule pro velké psy

Máte doma opravdového psího přítele, který si užívá odpoledne na zahradě, má velký výběh, hustou srst, nadevše vás miluje? V tom případě mu musíte zvolit vhodný jídelníček, což jistě nebude těžké, i když si o tom z očí do očí zrovna nepopovídáte.

Povinné čipování psů

Jistě jste v posledních dnech, týdnech a měsících zaregistrovali zprávy, které se týkají hlavně majitelů psů a do budoucna se o nich uvažuje i u koček. Čip, jenž bude povinný pro všechna mladá zvířata, snad jen s výjimkou těch, kteří mají tetování provedené před červencem 2011. Jinými slovy, brzy už prakticky nejstarší psí občany naší země. Začátek ledna 2020 tedy mění situaci, už jen proto, že očkování proti vzteklině, u psů bez výjimek povinné, bude uznáváno jako platné jen u patřičně očipovaných zvířat.

Jak poznat podchlazení psa?

Pro našeho čtyřnohého přítele je v každém případě zima kritickým obdobím. Psi prožívají zimu každý jinak, některé zebou packy a do studeného rána nepůjdou ani za mísu pamlsků s hovězí příchutí, jiní si zase sníh užívají doslova jako malé děti. Pomůže jim zimní oblek a jak vlastně rozlišíme, že pejska trápí podchlazení a může jít o závažný problém? Tak za prvé – tělesná teplota je u tohoto zvířete jiná než u nás, podobně jako u koček. Za normální hodnotu se považuje i 39 stupňů Celsia. Ale stačí „jen“ čtyři stupně a už začínají potíže…

Jak pečovat o psí packy v zimě

Pes ve sněhuV létě jsme si pořídili malé štěňátko, které nám zatím stačilo do zimy vyrůst v pořádného psa. Na konci léta nebo na podzim jsme se o jeho tlapky nemuseli nijak zvlášť starat, ale v zimě nastává období poněkud nepříjemné nejen pro psy, ale i ostatní zvířata.

Jak posílit imunitu u psů?

Psí imunitaMáte obavu o zdraví svého čtyřnohého přítele? Je čas začít posilovat jeho imunitní systém. Psi mají podobnou imunitu jako my lidé, takže si dovedete představit, do jakých potíží se může váš pejsek dostat, když je nemocný. Rozhodně existuje mnoho cest ke zlepšení zdravotního stavu vašeho psa, takže je už jen na vás, kterou si vyberete.

Vyhřívaná miska pro psy zabrání, aby voda už nikdy nezamrzla

Vyhřívaná miska pro psyElektricky vyhřívaná miska je funkční až do -20°C. Tato miska udržuje teplotu vody v rozmezí +3 až +5°C pomocí termostatu i když je okolní teplota hodně pod bodem mrazu. Správné ohřátí vody signalizuje LED dioda. Pokud okolní teplota překročí +5°C termostat vypne vyhřívání a tím pádem šetří energii při kolísavých teplotách.

« 1 2 3 4 5 6 712 »