Psí články

Pozor na klíšťata aneb jak ochránit svého psa před nebezpečím

Snad by ani nešlo o to, že tento vnější parazit vypije pár kapek krve nebo že jeho odstranění možná psa trochu štípne, zvláště pokud se zapije do citlivých partií těla. Klíšťata jsou problémem hlavně proto, že přenášejí onemocnění, která se dají zařadit do kategorie kritická a smrtelná. Léta jsou obecně teplejší, zimy snad ani jako by nebyly – a to je pro klíšťata výborná živná půda, neboť nezmrznou a mohou se na jaře objevit v ještě větší míře. Městský park, hustý les, ale i vysoká tráva, kde číhají na každého savce, co zrovna projde kolem.

Péče o psí srst pod drobnohledem

Lesklá, jemná a zdravá – přesně tak by měla vypadat ideální srst vašich čtyřnohých přátel, platí to nejen pro psy, ale samozřejmě i pro kočky nebo králíky. Velký díl práce může odvést kvalitní jídelníček, který zajistí nejen potřebné vitamíny a minerály. Ovšem, majitelé by to s péčí o kožíšek neměli nijak přehánět, protože příliš časté koupání je pro psy problém, zvláště pokud mají od přírody citlivou pokožku. V zimních měsících omezíme koupání raději také, lepší jistě bude intenzivnější kartáčování.

Na procházku se psem můžete vyrazit i stylově: kožené obojky a vodítka pro psy v hlavní roli

White and Black Border Collie Puppy Walk Beside Person in Track Pants Na cestách a v přírodě se setkáváme s mnoha pejskaři. Ať už jde o rychlou venčící akci, nebo procházku ve větším rozsahu, vždy musíme mít správné oblečení a vybavení. A to potřebuje i náš psí kamarád. Proto je třeba věnovat dostatek času při výběru obojku a vodítka pro psa.

Péče o klouby u starších psů

O tom, že si psí senior skutečně zaslouží důkladnější péči, snad ani vůbec nemusíme polemizovat. Podobně jako u starších lidí, i zde je vyšší pravděpodobnost nějakých potíží například s klouby nebo zuby. Zvláště pokud pes kulhá, podstatně hůře se mu vstává po delší době ležení v pelíšku a vlastně se mu ani do nějakého pohybu moc nechce, je už podle všeho poškození chrupavek ve stadiu, kdy bude rekonvalescence poměrně náročná. Bylo by jistě lepší podobným obtížím předcházet. Takže, jak na to?

EnteroZOO: domácí veterinární „záchranka“

 

Představte si situaci: je pozdní večer, bydlíte za městem. Najednou zjistíte, že je vašemu pejskovi nějak špatně – zda se, že se něčím přiotrávil, nevíte však přesně, čím. Voláte veterináři – ten vás „překvapivě“ nemůže vzít hned, pouze ráno.

Granule pro malé psy

Výživné a také dostatečně drobné, aby je mohl pes dobře rozkousat. Právě granule pro malé psy jsou na trhu musí splnit hodně očekávání – například i mít dostatek kalorií na jednu porci, protože energetický výdej některých psích ras menšího vzrůstu je hodně velký. Takový pejsek je často a rád hodně aktivní, snad aby jej nikdo nepřehlédl a nezapomnělo se na něj právě při krmení.

Zajímavosti o psích blechách

psí blechyOkřídlené rčení o tom, že psí blechy na člověka nejdou, patří už mezi opravdu zavedenou lidovou slovesnost. Bohužel tak docela neplatí, protože pokud s nimi nezačneme bojovat neprodleně po objevení, už se jich prakticky ani nezbavíme. Blechám svědčí vlhkost, huňatý kožíšek, kde se mohou dobře množit a nevadí jim ani, když dlouho hladovějí. Bez potravy přežijí i pár týdnů, což je ve zvířecí říši skutečně impozantní výkon.

Zapojte se do soutěže s Foresto

Foresto je oblíbená značka přípravků proti blechám a klíšťatům, která si získala oblibu zejména díky své kvalitě. Nyní, když se blíží sezóna klíšťat, přichází s velmi zajímavou soutěží. Stačí nakoupit jeden produkt Foresto, zaregistrovat jeho kód na webových stránkách a můžete vyhrát zajmavé ceny.

Se psem do zahraničí aneb na co se připravit

Výlet, krátká dovolená, můžeme tomu říkat všelijak. Pokud s sebou vezeme nejen rodinu, ale i čtyřnohého přítele, je nutné se přichystat na řadu věcí – koupí dodatečných věcí do auta počínaje, razítky v průkazu očkování konče. Když je možnost, jistě by bylo dobré u delších cest nechat pejska s rodiči nebo někde u přátel, dobrou variantou může být pro dobře socializované zvíře psí hotel. Ale co když to z nějakého důvodu nejde? Jak co nejvíce zpříjemnit psí cestu do zahraničí?

Ochrana psích zubů

Ještě před pár generacemi se psí chrup příliš neřešil a mnoho chovatelů nechalo své čtyřnohé přátele, někdy vlastně i nevědomky, trpět bolestí. Dnes už ale máme veterinární ordinace, speciální gely, které pomohou čistit chrup a třeba i dentální tyčinky.

« 1 2 3 4 5 6 713 »