Psí články

HURTTA – dopřejte svému psovi to nejlepší!

Pes u vodyHurtta je finský výrobce vysoce kvalitního, funkčního a outdoorového oblečení pro psy a jejich pány. Filozofie firmy je postavena na myšlence přinést na trh co nejkvalitnější, funkční oblečení, které dobře padne co největšímu množství psů a bude využitelné mnoha způsoby.

Kožené obojky

Psí obojekKožené obojky jsou jakousi stálicí na poli chovatelských potřeb. Z nabídek obchodů je nevytlačili ani kovové, ani nylonové a ani žádné jiné obojky. Není se čemu divit. Kůže je velmi kvalitním materiálem s mnoha ceněnými schopnostmi. Navíc se s ní díky jejím vlastnostem nechá pracovat různými způsoby.

Jak zvolit správný obleček a jeho velikost ?

Oblečky pro psyS přicházejícím podzimem jsou rána sychravá a chladná, čekáme častější deště a méně sluníčka. Stejně jako my budeme vytahovat kabáty, bundy a čepice, tak i někteří pejsci se bez teplého a nepromokavého oblečku neobejdou. Především psi s nemocnými klouby je nutné chránit před prochladnutím, stejně tak jako malá plemena, která se rozklepou ještě přede dveřmi.

Kdo je výrobcem krmiva pro mého psa?

Pes na louceChováte doma pejska a krmíte ho granulovaným krmivem? Jistě máte již osvědčenou značku, které důvěřujete a krmíte s ní třeba již několik let. Možná jste se, ale také setkali s tím, že se změnila země původu krmiva nebo měly granule jinou barvu než obvykle. Zřejmě Vás to překvapilo a mnohdy jste možná zapochybovaly o kvalitě krmiva.

Výživa psů a štěňat

Spící pesKaždý, kdo touží mít zdravého a vitálního psa musí zvolit kvalitní a kompletní krmivo. Co by ale takové krmivo mělo obsahovat a v jakém množství? Základními složkami jsou: bílkoviny, tuky, cukry, minerály, vitaminy a voda. Jako první a nejvýznamnější složku si představíme bílkoviny.

Krmiva pro psy značky Brit výhodně z e-shopu Spokojenypes.cz

Labrador u květináčeStále více českých chovatelů dává přednost kvalitnímu krmivu značky Brit a důvodů je hned několik. Toto krmivo pro psy patří mezi českou špičku, psi po něm mají skvělou kondici, spoustu energie a nádhernou srst, díky níž je lidé na ulici i odborníci na výstavách obdivují. Dalším důvodem je fakt, že granule Brit vyrábí česká firma, a proto je krmivo levnější než srovnatelné granule dovážené z USA.

Pes ve vlaku

Za přepravu psa, kterého přepravujete beze schrány přímo ve vlaku (v 1. nebo 2. třídě), zaplatíte přepravné dle aktuálního ceníku. Příplatek za vlak vyšší kvality se za psa nevybírá, ve všech vlacích je cena stejná. Pes musí mít nasazen bezpečný náhubek a být držen na vodítku nakrátko. Nesmí být přepravován na sedadle.

Pes v letadle

jistě vás někdy napadlo, jestli může pes cestovat s vámi v letadle. Ať už z důvodu, že jste si chtěli pořídit pejska ze zahraničí nebo jste prostě chtěli letět na dovolenou a nechtěli nebo nemohli jste ho nechat doma.

Gastritida

Gastritida je obecný termín používaný k popisu zánětu sliznice žaludku. Nejčastějším příznakem spojený s gastritidou je zvracení. I když příznaky mohou být mírné a samovolně odeznít v některých případech mohou být vysilující a dokonce život ohrožující ( v takových to případech vyžadují hospitalizaci a intenzivní léčbu). Akutní gastritida je charakterizována zvracením, které trvá více než 7 dní. Chronická gastritida je charakterizována opakovaným se zvracení po dobu delší než 1-2 týdne.

Granule vs konzervy

rozhodnutí mezi granulemi nebo konzervou je těžké říct. Granule se lépe skladují a servírují. Konzervy často obsahují méně vlákniny a více bílkovin.

« 15 6 7 8 9 10 11 »