Psí články

Dysplazie kyčelního kloubu u psů

Dysplazie kyčelního kloubu je dedičná porucha, která ve svých závažnějších formách může způsobit zmrzačení, ochrnutí nebo bolestivou artritidu kloubu. Je způsobena kombinací genetických a vnějších faktorů. Vyskytuje se u mnoha druhů zvířat (poměrně vzácně i u lidí), ale nejvíce jí trpí psi, zejména velká plemena.

Dysplazie kyčelního kloubu je jednou z nejvíce zkoumaných chorob psů a nejběžnější jednoznačná příčina kyčelní artritidy. U lidí se vyskytuje v četnosti zhruba 0,1% (jeden z tisíce).

Preventivní péče o zdraví

Svého psa pravidelně sledujte, abyste si všimli příznaků choroby, ale mimoto mu jednou ročně zařiďte veterinární vyšetření. Při běžné lékařské prohlídce provede veterinář celkové vyšetření, poslechne stetoskopem srdce i plíce a vyhledá všechny nepravidelnosti v břiše i v ostatních částech těla.

Kontrolujte svého psa

 

Je rozumné dělat psovi pravidelné zdravotní prohlídky. Pozorujte jak se chová při hře. Sledujte jeho tělesnou aktivitu, ale také provádějte některé jednoduché zkoušky.

Zdraví a bezpečí

Záleží na vás, zda bude život psa kvalitní z fyzického i psychického hlediska. Nestačí jen mu zajistit potravu a přístřeší. V každodenním soužití provádějte se psem pravidelné testy jeho zdatnosti, abyste se ujistili, že je váš společník zdravý.Pravidelně ho odčervujte a zajistěte mu každoroční veterinární vyšetření a preventivní očkování proti nakažlivým chorobám.

Jarní svod loveckých plemen

Pro uchovnění loveckých psů je jedna z podmínek absolvovat právě jarní svod. Na jarním svodu se zkušení kynologové (často to jsou rozhodčí výstav) snaží zjistit, zda se předvedený jedinec nevyjímá standardu a upozornit chovatele na co si dát pozor a co popř. zlepšit.
Při jarním svodu se kontroluje výška, srst, zbarvení, chrup, barva očí a celkové znaky psa. Z důvodu socializace je to pro psa velmi dobrá zkušenost, kde se potká se spoustou cizích lidí a psů.

Pojištění psů - Česká pojišťovna

Pojištění psů a koček MAZLÍČEK nabízí komplexní ochranu pro vašeho psa nebo kočku. Vašemu čtyřnohému příteli můžete sjednat následující typy pojištění:

  • Pojištění léčení úrazu nebo nemoci
  • Pojištění uhynutí nebo utracení
  • Pojištění odpovědnosti za škodu

Čím byste nikdy neměli krmit vašeho psa

Jak všichni víme, tak psi jsou takové chodící „popelnice“...co můžou to sežerou a co nemůžou, tak tam to platí dvojnásobně. Proto si dávejte pozor kam ukládáte nákup a jestli se k tomu váš pes nemá šanci dostat. Každý máme doma věci, které by psi neměli v žádném případě konzumovat a když už něco takového sežerou, tak je lepší kontaktovat svého veterináře.

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »