Psí články

Pes v letadle

jistě vás někdy napadlo, jestli může pes cestovat s vámi v letadle. Ať už z důvodu, že jste si chtěli pořídit pejska ze zahraničí nebo jste prostě chtěli letět na dovolenou a nechtěli nebo nemohli jste ho nechat doma.

Gastritida

Gastritida je obecný termín používaný k popisu zánětu sliznice žaludku. Nejčastějším příznakem spojený s gastritidou je zvracení. I když příznaky mohou být mírné a samovolně odeznít v některých případech mohou být vysilující a dokonce život ohrožující ( v takových to případech vyžadují hospitalizaci a intenzivní léčbu). Akutní gastritida je charakterizována zvracením, které trvá více než 7 dní. Chronická gastritida je charakterizována opakovaným se zvracení po dobu delší než 1-2 týdne.

Granule vs konzervy

rozhodnutí mezi granulemi nebo konzervou je těžké říct. Granule se lépe skladují a servírují. Konzervy často obsahují méně vlákniny a více bílkovin.

Deset důvodů proč nedávat psům kosti

Zde je seznam deseti úrazů které se mohou stát pokud budete vašemu psovi dávat kosti.

Správné krmení psa

Výživná a dobře vyvážená potrava je důležitá pro růst silných kostí, dobré svalstvo a zdravý růst.
Podobně jako u lidí i psi mají rádi svou potravu. Na rozdíl od lidí však mají slabě vyvinutou chuť
a tak jsou ochotni sežrat skoro všechno. Hodně psů chovaných jen pro zábavu žije nudný život a čas
krmení je pro ně nejvýznamnějším okamžikem dne. Někteří psi dokážou „podplatit“ své majitele, aby
jim dali nějakou nezdravou dobrotu, kterou by neměli dostat a nebo je přinutí, aby jim dali víc než
by měli.

Rozdílnost porotců na výstavách

na úvod bych chtěl říct, že tento článek není zaměřen proti určitým porotcům, ale je to jen takové konstatování, jak se může lišit výsledek hodnocení od různých porotců a takové povzbuzení pokud na výstavě váš pejsek dostane špatné hodnocení.

Cestování se psem do zahraničí

Podle nařízení Evropského Parlamentu a Rady (ES) č. 998/2003 Od 1. října 2004 je možné cestovat pouze s pasem dle nařízení (ES) č. 998/2003

Epilepsie

epilepsie je specifický termín odkazující na záchvat, který nemá žádné zjistitelné příčiny. Je také označována jako genetická nebo vrozená epilepsie. Termíny epilepsie, záchvaty, křeče všechno znamená totéž...fyzický projev náhlého, nadměrné elektrického výboje neuronů v mozku, které mají za následek sérii nedobrovolných stahů svalstva, nenormální pocity, nepřirozené chování a/nebo některé kombinace těchto událostí.

Dysplazie kyčelního kloubu u psů

Dysplazie kyčelního kloubu je dedičná porucha, která ve svých závažnějších formách může způsobit zmrzačení, ochrnutí nebo bolestivou artritidu kloubu. Je způsobena kombinací genetických a vnějších faktorů. Vyskytuje se u mnoha druhů zvířat (poměrně vzácně i u lidí), ale nejvíce jí trpí psi, zejména velká plemena.

Dysplazie kyčelního kloubu je jednou z nejvíce zkoumaných chorob psů a nejběžnější jednoznačná příčina kyčelní artritidy. U lidí se vyskytuje v četnosti zhruba 0,1% (jeden z tisíce).

Preventivní péče o zdraví

Svého psa pravidelně sledujte, abyste si všimli příznaků choroby, ale mimoto mu jednou ročně zařiďte veterinární vyšetření. Při běžné lékařské prohlídce provede veterinář celkové vyšetření, poslechne stetoskopem srdce i plíce a vyhledá všechny nepravidelnosti v břiše i v ostatních částech těla.

« 15 6 7 8 9 10 11 »