Psí články

Cestování se psem do zahraničí

Podle nařízení Evropského Parlamentu a Rady (ES) č. 998/2003 Od 1. října 2004 je možné cestovat pouze s pasem dle nařízení (ES) č. 998/2003

Epilepsie

epilepsie je specifický termín odkazující na záchvat, který nemá žádné zjistitelné příčiny. Je také označována jako genetická nebo vrozená epilepsie. Termíny epilepsie, záchvaty, křeče všechno znamená totéž...fyzický projev náhlého, nadměrné elektrického výboje neuronů v mozku, které mají za následek sérii nedobrovolných stahů svalstva, nenormální pocity, nepřirozené chování a/nebo některé kombinace těchto událostí.

Dysplazie kyčelního kloubu u psů

Dysplazie kyčelního kloubu je dedičná porucha, která ve svých závažnějších formách může způsobit zmrzačení, ochrnutí nebo bolestivou artritidu kloubu. Je způsobena kombinací genetických a vnějších faktorů. Vyskytuje se u mnoha druhů zvířat (poměrně vzácně i u lidí), ale nejvíce jí trpí psi, zejména velká plemena.

Dysplazie kyčelního kloubu je jednou z nejvíce zkoumaných chorob psů a nejběžnější jednoznačná příčina kyčelní artritidy. U lidí se vyskytuje v četnosti zhruba 0,1% (jeden z tisíce).

Preventivní péče o zdraví

Svého psa pravidelně sledujte, abyste si všimli příznaků choroby, ale mimoto mu jednou ročně zařiďte veterinární vyšetření. Při běžné lékařské prohlídce provede veterinář celkové vyšetření, poslechne stetoskopem srdce i plíce a vyhledá všechny nepravidelnosti v břiše i v ostatních částech těla.

Kontrolujte svého psa

 

Je rozumné dělat psovi pravidelné zdravotní prohlídky. Pozorujte jak se chová při hře. Sledujte jeho tělesnou aktivitu, ale také provádějte některé jednoduché zkoušky.

Zdraví a bezpečí

Záleží na vás, zda bude život psa kvalitní z fyzického i psychického hlediska. Nestačí jen mu zajistit potravu a přístřeší. V každodenním soužití provádějte se psem pravidelné testy jeho zdatnosti, abyste se ujistili, že je váš společník zdravý.Pravidelně ho odčervujte a zajistěte mu každoroční veterinární vyšetření a preventivní očkování proti nakažlivým chorobám.

Čím byste nikdy neměli krmit vašeho psa

Jak všichni víme, tak psi jsou takové chodící „popelnice“...co můžou to sežerou a co nemůžou, tak tam to platí dvojnásobně. Proto si dávejte pozor kam ukládáte nákup a jestli se k tomu váš pes nemá šanci dostat. Každý máme doma věci, které by psi neměli v žádném případě konzumovat a když už něco takového sežerou, tak je lepší kontaktovat svého veterináře.

« 16 7 8 9 10 11 12 »