Psí články

Cestování se psem do zahraničí

Podle nařízení Evropského Parlamentu a Rady (ES) č. 998/2003 Od 1. října 2004 je možné cestovat pouze s pasem dle nařízení (ES) č. 998/2003

Preventivní péče o zdraví

Svého psa pravidelně sledujte, abyste si všimli příznaků choroby, ale mimoto mu jednou ročně zařiďte veterinární vyšetření. Při běžné lékařské prohlídce provede veterinář celkové vyšetření, poslechne stetoskopem srdce i plíce a vyhledá všechny nepravidelnosti v břiše i v ostatních částech těla.

Kontrolujte svého psa

 

Je rozumné dělat psovi pravidelné zdravotní prohlídky. Pozorujte jak se chová při hře. Sledujte jeho tělesnou aktivitu, ale také provádějte některé jednoduché zkoušky.

Zdraví a bezpečí

Záleží na vás, zda bude život psa kvalitní z fyzického i psychického hlediska. Nestačí jen mu zajistit potravu a přístřeší. V každodenním soužití provádějte se psem pravidelné testy jeho zdatnosti, abyste se ujistili, že je váš společník zdravý.Pravidelně ho odčervujte a zajistěte mu každoroční veterinární vyšetření a preventivní očkování proti nakažlivým chorobám.

Čím byste nikdy neměli krmit vašeho psa

Jak všichni víme, tak psi jsou takové chodící „popelnice“...co můžou to sežerou a co nemůžou, tak tam to platí dvojnásobně. Proto si dávejte pozor kam ukládáte nákup a jestli se k tomu váš pes nemá šanci dostat. Každý máme doma věci, které by psi neměli v žádném případě konzumovat a když už něco takového sežerou, tak je lepší kontaktovat svého veterináře.

« 17 8 9 10 11 12 13 »