Psí články

Péče o psí srst

Stříhání psaPéči o srst našeho čtyřnohého miláčka bychom měli mít ujasněnou už před jeho pořízením. Některá plemena, zvláště ta, která se hodí spíše na výstavy, potřebují opravdu prvotřídní péči o srst, která se může občas i trochu prodražit, u jiných psů je celá péče otázkou řádného vyčesávání přebytečné srsti, která může být nepříjemná zvláště v letních měsících.

Kolik vody by měl pes denně vypít?

Pes pijeStejně jako člověk musí mít určitý příjem tekutin, tak i psi musí mít správný příjem tekutin. Mějte na paměti, že pokud Váš pes pije hodně a nebo naopak málo, může to být naznačení nějaké nemoci. Pokud pes pije málo může to signalizovat parvovirózu, Leptospirosis nebo zánět slinivky břišní. Velký příjem tekutin může znamenat infekční onemocnění jako infekci močového měchýře a nebo cukrovku.

Superpremiová a premiová krmiva pro psy

Granule pro psy SportmixKrmivo je jedním z nejdůležitějších faktorů, které se podílejí na fyzickém i duševním zdraví psa. Právě ze stravy si pes bere všechny důležité živiny pro svůj vývoj a tudíž je jasné, že by se měl zodpovědný páníček o krmiva zajímat. Krmení psa je třeba přizpůsobit jednak plemenu, a jednak jeho velikosti, hmotnosti a stáří. Důležitý je také charakter a temperament psa.

Péče o uši

Čištění uší u psůPsi, kteří mají těžké a klapaté uši obecně potřebují, aby se jejich uši čistili častěji než psům se vztyčenýma ušima (který stojí vzpřímeně a umožní tak lepší cirkulaci vzduchu). Psi, kteří mají hodně chlupů ve svých uších můžou vyžadovat další údržbu (zvýšené čištění a pro některé, vytrhávání chloupků rostoucí v uchu).

Jak vyberete nejlepší složení krmiva pro psy? Víme to!

AcanaV době, kdy si každý výrobce píše na pytle s krmivem ultra, super, prémiové, jak ho napadne, je čím dál tím těžší se při výběru krmiva na trhu zorientovat. A když se podíváte do chovatelských diskuzí, nebudete o nic moudřejší. Kolik lidí, tolik názorů. Proto jsme pro vás posbírali 5 zásad. Řiďte se jimi a nikdy nešlápnete vedle.

Nejoblíbenější značky granulí v ČR

Krmiva pro psyGranule pro psy jsou různého složení, nejčastěji podle psích plemen a podle věkových kategorií. Jednotlivé druhy granulovaného krmiva mají svá specifika a také odlišné výživové hodnoty. Někteří chovatelé se zaměřují na nejlevnější druhy granulí a neuvědomují si, že tím svému mazlíčkovi ubližují.

Je problém mít více psů?

Tři psiNa tuto otázku není zase až tak jednoduchá odpověď. Vše záleží na temperamentu psů, pohlaví a výchově.

Je jednoduší mít více fen než více psů. Psi jsou často v době dospívání konfliktní. V Případě, že chcete mít psa i fenu, tak musíte vyřešit hárání u feny pokud nechcete mít štěňata. To můžete vyřešit buď injekcemi proti hárání nebo kastrací.

Jak mohou lidé pomoci útulkům

Pes v útulkuPsí útulky slouží všem pejskům, kteří z nejrůznějších důvodu nemají svého páníčka. Ať už je to z důvodu, že se o ně nikdo nestará, nebo se zaběhnou, anebo se stanou nepotřebnou věcí. Poslední případ bývá nejhorší a těžko lze pochopit, že existují lidé, kteří uvážou svého psa někde v lese, aby se ho zbavili. Hodně takových psů darují rodiče svým dětem pod vánoční stromek. Po čase se dětem pes omrzí, přestanou se o něho starat a rodiče nemají čas na jeho venčení a potřebnou péči.

Suchá krmiva pro psy

Granule pro psyOdborníci i běžní chovatelé psů potvrzují, že stav jejich domácího mazlíčka záleží nejvíce na krmení. Jednak je důležité jeho složení a obsah, a jednak pravidelnost podávání. Psí strava by měla být tou poslední položkou, na které by se mělo šetřit. Správným výběrem kvalitního krmiva lze i výrazně prodloužit život vašich čtyřnohých přátel.

4 kroky, jak zajistit, aby váš pes získal opět svou ideální váhu a udržel si ji po celý život

Tlustý pesHubnutí může pomoci vašemu psovi k lepšímu zdraví, ale pouze v případě, že je redukce váhy kontrolovaná a ne znenadání. Chcete-li, aby váš pes hubnul normálním tempem, tak ho nejprve zvažte a pravidelně sledujte jeho váhu.

Většina veterinárních ordinací umožňuje zvážit si psa a v případě malých plemen můžete použít osobní váhu doma.

« 1 2 3 4 5 6 711 »