Psí články

Nejčastější genetické vady psů

Dysplazie kyčelního kloubu Za poslední dobu se v chovu čistokrevných psů čím dál více zvyšuje počet známých geneticky přenosných chorob a vad. Pro příklad, v roce 1928 bylo známých 5 chorob. Dnes jich známe už kolem 450. Za téměř sto let přibylo přes 400 nemocí. Přitom každé plemeno se vyznačuje určitým specifickým onemocněním.

Clicker - tréninková pomůcka místo pamlsku

Clicker Máte doma neposlušné štěně, které neposlechne Váš povel ani kdyby jste se měli rozkrájet? V tom případě je potřeba změnit taktiku a dozvědět se něco o Clickeru, nové tréninkové pomůcce pro naše čtyřnohé miláčky.

Jak připravit psa na příchod miminka

Pes očuchává miminkoJe doba, kdy se v mnoha domácnostech nachází čtyřnohý miláček, ale co s ním udělat, pokud čekáme narození miminka? Jak předejít případným nežádoucím situacím? A jak nejlépe seznámit psa s novým přírůstkem do rodiny?

Agresivita u psů

Agresivní pesPsí agresivita je asi největším problémem, jaký může chovatele vůbec potkat. To, bez čeho by se psovité šelmy v minulosti asi neobešly, je v moderní době naprosto nežádoucí. Co s tím? Poradíme vám, jak na to!

Tipy na nejlepší antiparazitika pro psy

Antiparazitika pro psyBudete-li se o svého psího mazlíčka starat sebelépe, těžko zabráníte tomu, aby si z procházky s vámi nepřinesl občas nějaké to klíště či blechu. Na louce v trávě, v lese, křoví i na zpevněných cestách číhají v prachu nejrůznější paraziti, před kterými svého pejska uchráníte nejlépe preventivním opatřením.

Jak to chodí v psím útulku

Pes v útulkuNěkteré z útulků často trápí přeplněná kapacita nebo nedostatek financí na provoz, majitelé tak musí občas dotovat výdaje i z vlastních kapes. Většina útulků má právě z těchto důvodů na svých internetových stránkách číslo účtu, kam můžete posílat finanční příspěvek. Pokud nechcete obětovat peníze, jsou i jiné cesty, jak pejskům s nešťastným osudem pomoci.

Utíká vám pes z pozemku? Vyřešte problém s elektronickými ohradníky.

Elektronický obojekPokud vám utíká váš čtyřnohý kamarád z pozemku, nejste jediným páničkem, kterému dělá tento problém zbytečné starosti. Každý pes je jedinečnou osobností, a pokud mu jeho tvrdohlavé počínání nedokážete vymluvit, je na čase sáhnout po účinném řešení, jakým jsou elektronické ohradníky.

Povinná a doporučená očkování

Psí očkováníPodobně jako sebe sama i našeho psího přátele bychom měli před nejrůznějšími zákeřnými chorobami chránit pravidelným očkováním. Zvláště ve štěněcím věku je třeba podstoupit celou řadu ochranných očkování a pokud možno na žádné nezapomenout, k čemu nám samozřejmě poslouží očkovací průkaz.

Ztratil se vám pes?

Ztratil se pesNěkteří z nás to už možná zažili. Těší se ze svého čtyřnohého přítele, který se už bez problémů adaptoval na nové prostředí, ten ale jednoho dne někam zmizí. Zaběhl se? Je vůbec naživu? Je o něj dobře postaráno někde jinde a netoulá se po nocích, hledajíc potravu? Tyto otázky nám určitě vrtají hlavou v době, kdy je náš psí kamarád nezvěstný. Jak bychom se měli zachovat v případě ztráty psa?

Péče o psí srst

Stříhání psaPéči o srst našeho čtyřnohého miláčka bychom měli mít ujasněnou už před jeho pořízením. Některá plemena, zvláště ta, která se hodí spíše na výstavy, potřebují opravdu prvotřídní péči o srst, která se může občas i trochu prodražit, u jiných psů je celá péče otázkou řádného vyčesávání přebytečné srsti, která může být nepříjemná zvláště v letních měsících.

« 13 4 5 6 7 8 912 »