Psí články

Agresivita u psů

Agresivní pesPsí agresivita je asi největším problémem, jaký může chovatele vůbec potkat. To, bez čeho by se psovité šelmy v minulosti asi neobešly, je v moderní době naprosto nežádoucí. Co s tím? Poradíme vám, jak na to!

Tipy na nejlepší antiparazitika pro psy

Antiparazitika pro psyBudete-li se o svého psího mazlíčka starat sebelépe, těžko zabráníte tomu, aby si z procházky s vámi nepřinesl občas nějaké to klíště či blechu. Na louce v trávě, v lese, křoví i na zpevněných cestách číhají v prachu nejrůznější paraziti, před kterými svého pejska uchráníte nejlépe preventivním opatřením.

Jak to chodí v psím útulku

Pes v útulkuNěkteré z útulků často trápí přeplněná kapacita nebo nedostatek financí na provoz, majitelé tak musí občas dotovat výdaje i z vlastních kapes. Většina útulků má právě z těchto důvodů na svých internetových stránkách číslo účtu, kam můžete posílat finanční příspěvek. Pokud nechcete obětovat peníze, jsou i jiné cesty, jak pejskům s nešťastným osudem pomoci.

Utíká vám pes z pozemku? Vyřešte problém s elektronickými ohradníky.

Elektronický obojekPokud vám utíká váš čtyřnohý kamarád z pozemku, nejste jediným páničkem, kterému dělá tento problém zbytečné starosti. Každý pes je jedinečnou osobností, a pokud mu jeho tvrdohlavé počínání nedokážete vymluvit, je na čase sáhnout po účinném řešení, jakým jsou elektronické ohradníky.

Povinná a doporučená očkování

Psí očkováníPodobně jako sebe sama i našeho psího přátele bychom měli před nejrůznějšími zákeřnými chorobami chránit pravidelným očkováním. Zvláště ve štěněcím věku je třeba podstoupit celou řadu ochranných očkování a pokud možno na žádné nezapomenout, k čemu nám samozřejmě poslouží očkovací průkaz.

Ztratil se vám pes?

Ztratil se pesNěkteří z nás to už možná zažili. Těší se ze svého čtyřnohého přítele, který se už bez problémů adaptoval na nové prostředí, ten ale jednoho dne někam zmizí. Zaběhl se? Je vůbec naživu? Je o něj dobře postaráno někde jinde a netoulá se po nocích, hledajíc potravu? Tyto otázky nám určitě vrtají hlavou v době, kdy je náš psí kamarád nezvěstný. Jak bychom se měli zachovat v případě ztráty psa?

Péče o psí srst

Stříhání psaPéči o srst našeho čtyřnohého miláčka bychom měli mít ujasněnou už před jeho pořízením. Některá plemena, zvláště ta, která se hodí spíše na výstavy, potřebují opravdu prvotřídní péči o srst, která se může občas i trochu prodražit, u jiných psů je celá péče otázkou řádného vyčesávání přebytečné srsti, která může být nepříjemná zvláště v letních měsících.

Kolik vody by měl pes denně vypít?

Pes pijeStejně jako člověk musí mít určitý příjem tekutin, tak i psi musí mít správný příjem tekutin. Mějte na paměti, že pokud Váš pes pije hodně a nebo naopak málo, může to být naznačení nějaké nemoci. Pokud pes pije málo může to signalizovat parvovirózu, Leptospirosis nebo zánět slinivky břišní. Velký příjem tekutin může znamenat infekční onemocnění jako infekci močového měchýře a nebo cukrovku.

Superpremiová a premiová krmiva pro psy

Granule pro psy SportmixKrmivo je jedním z nejdůležitějších faktorů, které se podílejí na fyzickém i duševním zdraví psa. Právě ze stravy si pes bere všechny důležité živiny pro svůj vývoj a tudíž je jasné, že by se měl zodpovědný páníček o krmiva zajímat. Krmení psa je třeba přizpůsobit jednak plemenu, a jednak jeho velikosti, hmotnosti a stáří. Důležitý je také charakter a temperament psa.

Péče o uši

Čištění uší u psůPsi, kteří mají těžké a klapaté uši obecně potřebují, aby se jejich uši čistili častěji než psům se vztyčenýma ušima (který stojí vzpřímeně a umožní tak lepší cirkulaci vzduchu). Psi, kteří mají hodně chlupů ve svých uších můžou vyžadovat další údržbu (zvýšené čištění a pro některé, vytrhávání chloupků rostoucí v uchu).

« 13 4 5 6 7 8 911 »