Psí články

Kosmetické přípravky pro psy

Koupání psaPéči o svého čtyřnohého miláčka věnuje zaslouženou pozornost nejeden majitel psa. Kromě správného krmení, pravidelných očkování a dalších nutných náležitostí je nezbytné se správně starat také o psí srst. A protože je nevhodné používat pro tyto účely šampony určené pro lidi, existují firmy vyrábějící specializované kosmetické přípravky přímo pro psy.

Štěně - nový člen rodiny

Holčička se štěnětemDětem se splnil jejich velký sen a naše rodina se rozšířila o dalšího člena, tentokrát čtyřnohého. Pokud jsme až dosud chovali maximálně rybičky nebo morče, bude asi s pobytem většího zvířete u nás doma trochu problém a než si všichni zvykneme na nový režim, nějaký ten pátek to určitě potrvá.

Fotosoutěž domácích mazlíčků

Mazlíček rokuDlouhodobá fotosoutěž, v níž vyhrají ti nejkrásnější, nejvtipnější, nejlíbeznější – prostě nejlepší. Ať už máte doma kočku nebo psa, nastala ta pravá chvíle vybrat ve fotoalbu ten nejlepší kousek a začít soutěžit o zajímavé ceny, mezi kterými nechybí například moderní elektronika, elegantní oblečení nebo dobrůtky pro Vašeho mazlíčka, které poslouží jako odměna za prvotřídní pózování.

Obojky pro psy

Psí obojky

Chcete mít ze svého pejska opravdového fešáka? Byli byste rádi, kdyby se za ním otočily všechny fenky v ulici? To přitom není vůbec žádná banalita, sebevědomí Vašeho mazlíčka je totiž velice důležitou záležitostí. A pokud chcete držet krok s konkurencí, hodil by se nějaký ten pěkný obojek, co říkáte?

Stříhání drápků

Stříhání drápkůStejně jako lidské nehty, tak i psí drápky neustále rostou a potřebují pravidelné zastřižení. Pokud nebudete psí drápky zastřihávat, tak se začnou kroutit a tlačit na polštářky na tlapkách, což je pro psa dost bolestivé. Trik k úspěšnému zastřižení drápků je, aby váš pes byl na to zvyklý od malička. Potřebujete, aby váš pes měl stříhání drápků spojené s něčím příjemným. Například mu můžete po stříhání dát jeho oblíbenou hračku nebo nějaký pamlsek.

Choroby, které jsou přenosné ze psa na člověka

Psí choroby přenosné na člověkaJaké nemoci jsou přenosné ze psa na člověka? Věřte nebo ne, je jich celkem sto padesát, v našich zeměpisných šířkách jich je ale z tohoto astronomického počtu k dispozici jen několik málo. Nejčastěji se objevují vzteklina, leptospiróza a také toxokaróza. Většině nemocí se dá předcházet pravidelným očkováním, našeho pejska také musíme nechat pravidelně kontrolovat u zvěrolékaře a přibližně čtyřikrát do roka nechat odčervit (v podstatě totéž platí i pro další oblíbené domácí zvířata, kočky, ale to je trochu jiná kapitola).

Kvalitní strava pro psy

Kvalitní krmivo pro psyJak krmíte Vašeho psa? Dáváte mu zbytky z večeře a doufáte, že bude vše v pořádku? Takto by to ale být rozhodně nemělo, na trhu dnes existuje celá řada specializovaných granulí pro psy, které nevyjdou na nijak horentní sumy a navíc prospějí psí vitalitě více, než kus řízku s bramborovou kaší.

Štěně a hry

Štěně a hryU štěňat je hravost přímo vrozenou vlastností. Pomocí některých her lze ale rozvíjet jejich osobnost a intelekt, zkrátka podobně jako u lidských mláďat – škola hrou! A o jaké hry že konkrétně jde? Jednou z her, které se dají hrát klidně i v menším bytě, je klasická hra na schovávanou. Štěně hledá ukrytý předmět (může to být i obyčejný piškot) a po nalezení je odměněno např. pamlskem.

Štěně a jeho bezpečnost

Pes a jeho bezpečíPříchod čtyřnohého přítele do rodiny neznamená jen radost, ale i pořádný kus zodpovědnosti. Byt musí být už předem připraven na pobyt zvídavého a hravého tvora, který bude povětšinou o samotě během doby našeho nekonečného pracovního procesu. Doma by proto mělo mít štěně připraveno nejen pelíšek (samozřejmě odpovídající jeho velikosti, mladý vlčák má trochu jiné nároky na prostor než jezevčík)

Psí oblečky nejsou nutné

Oblečený pesPes a oblečení – pro některé majitele touha „zkrášlit“ svého čtyřnohého miláčka, pro některé zase jako nezbytná ochrana nejen před zimou. Psí oblečky jsou poměrně běžně dostupné a mnozí majitelé svým psům tak dopřávají stejný komfort jako sami sobě. Nehledě o extrémnosti jako jsou psí brýle, ale to už je opravdu zhýralost a nevkus, zkrátka něco, co ke psovi vůbec nepatří.

« 13 4 5 6 7 8 911 »