Psí články

Jak vyberete nejlepší složení krmiva pro psy? Víme to!

AcanaV době, kdy si každý výrobce píše na pytle s krmivem ultra, super, prémiové, jak ho napadne, je čím dál tím těžší se při výběru krmiva na trhu zorientovat. A když se podíváte do chovatelských diskuzí, nebudete o nic moudřejší. Kolik lidí, tolik názorů. Proto jsme pro vás posbírali 5 zásad. Řiďte se jimi a nikdy nešlápnete vedle.

Nejoblíbenější značky granulí v ČR

Krmiva pro psyGranule pro psy jsou různého složení, nejčastěji podle psích plemen a podle věkových kategorií. Jednotlivé druhy granulovaného krmiva mají svá specifika a také odlišné výživové hodnoty. Někteří chovatelé se zaměřují na nejlevnější druhy granulí a neuvědomují si, že tím svému mazlíčkovi ubližují.

Je problém mít více psů?

Tři psiNa tuto otázku není zase až tak jednoduchá odpověď. Vše záleží na temperamentu psů, pohlaví a výchově.

Je jednoduší mít více fen než více psů. Psi jsou často v době dospívání konfliktní. V Případě, že chcete mít psa i fenu, tak musíte vyřešit hárání u feny pokud nechcete mít štěňata. To můžete vyřešit buď injekcemi proti hárání nebo kastrací.

Jak mohou lidé pomoci útulkům

Pes v útulkuPsí útulky slouží všem pejskům, kteří z nejrůznějších důvodu nemají svého páníčka. Ať už je to z důvodu, že se o ně nikdo nestará, nebo se zaběhnou, anebo se stanou nepotřebnou věcí. Poslední případ bývá nejhorší a těžko lze pochopit, že existují lidé, kteří uvážou svého psa někde v lese, aby se ho zbavili. Hodně takových psů darují rodiče svým dětem pod vánoční stromek. Po čase se dětem pes omrzí, přestanou se o něho starat a rodiče nemají čas na jeho venčení a potřebnou péči.

Suchá krmiva pro psy

Granule pro psyOdborníci i běžní chovatelé psů potvrzují, že stav jejich domácího mazlíčka záleží nejvíce na krmení. Jednak je důležité jeho složení a obsah, a jednak pravidelnost podávání. Psí strava by měla být tou poslední položkou, na které by se mělo šetřit. Správným výběrem kvalitního krmiva lze i výrazně prodloužit život vašich čtyřnohých přátel.

4 kroky, jak zajistit, aby váš pes získal opět svou ideální váhu a udržel si ji po celý život

Tlustý pesHubnutí může pomoci vašemu psovi k lepšímu zdraví, ale pouze v případě, že je redukce váhy kontrolovaná a ne znenadání. Chcete-li, aby váš pes hubnul normálním tempem, tak ho nejprve zvažte a pravidelně sledujte jeho váhu.

Většina veterinárních ordinací umožňuje zvážit si psa a v případě malých plemen můžete použít osobní váhu doma.

Jak vybrat opravdu kvalitni krmivo pro psy a co by mělo obsahovat

Psí krmivoJak vybrat opravdu kvalitní krmivo pro psa, to je otázka, která trápí nejednoho chovatele. A to i z řad těch zkušenějších. Není divu – v záplavě různých značek a výrobců mají někdy problém vyznat se i odborníci. Zásadním vodítkem je složení udávané výrobcem – ideální krmivo by mělo vyhovovat potravním nárokům psa. A to ne všichni výrobci granulí tak úplně dodržují.

Špičková psí krmiva z USA – která jsou ta nejlepší?

Taste of the wildKe krmení našich čtyřnohých společníků lze přistoupit různými způsoby. Můžeme zvolit metodu BARF založenou na krmení čerstvou syrovou stravou anebo sáhnout po komerčních krmivech. Nejméně vhodnou cestou je pak míchání obou předešlých. Pro ty, kteří chtějí ušetřit čas a pejska na stravě neošidit, jsou k dispozici špičková psí krmiva z USA.

Jaké pamlsky jsou pro psa vhodné a které ne?

Psí pamlskyKaždý správný chovatel psů by měl znát základní pravidla o pamlscích, ale ne vždy je tomu tak. Co asi každý ví je to, že pamlsek by měl být pro psa spíše odměnou. Pamlsek mu můžeme dát např. za dobře vykonaný výcvik, dobře odvedenou práci, že prostě udělal něco, co by si měl zapamatovat. Pes si tak lépe zapamatuje, co je správné a co ne. Pamlsek by jste si také neměli plést s doplňkem stravy.

Jak zvolit správné krmivo pro psy

Psí granuleStejně, jako dbáte na to, co jíte sami, byste měli věnovat čas také pečlivému výběru krmení pro vašeho psa. Ne všechny granule mohou být prospěšné. Každý druh je určen pro jiné plemeno. Nejlepší granule pro psy se širokým výběrem sortimentu najdete na eshopu www.pytelgranuli.cz.

« 14 5 6 7 8 9 10 11 »