Psí články

Suchá krmiva pro psy

Granule pro psyOdborníci i běžní chovatelé psů potvrzují, že stav jejich domácího mazlíčka záleží nejvíce na krmení. Jednak je důležité jeho složení a obsah, a jednak pravidelnost podávání. Psí strava by měla být tou poslední položkou, na které by se mělo šetřit. Správným výběrem kvalitního krmiva lze i výrazně prodloužit život vašich čtyřnohých přátel.

4 kroky, jak zajistit, aby váš pes získal opět svou ideální váhu a udržel si ji po celý život

Tlustý pesHubnutí může pomoci vašemu psovi k lepšímu zdraví, ale pouze v případě, že je redukce váhy kontrolovaná a ne znenadání. Chcete-li, aby váš pes hubnul normálním tempem, tak ho nejprve zvažte a pravidelně sledujte jeho váhu.

Většina veterinárních ordinací umožňuje zvážit si psa a v případě malých plemen můžete použít osobní váhu doma.

Co přiměje psa aby vás kousnul?

Rozzuřený pesZa většinou psích kousnutí je vina majitele psa, který nemá svého mazlíčka dostatečně vycvičeného. Musíme si uvědomit, že psi se nerodí už vycvičený, ale vycvičenými se stávají pokud se dostatečně věnujeme tréninku.

Jak vybrat opravdu kvalitni krmivo pro psy a co by mělo obsahovat

Psí krmivoJak vybrat opravdu kvalitní krmivo pro psa, to je otázka, která trápí nejednoho chovatele. A to i z řad těch zkušenějších. Není divu – v záplavě různých značek a výrobců mají někdy problém vyznat se i odborníci. Zásadním vodítkem je složení udávané výrobcem – ideální krmivo by mělo vyhovovat potravním nárokům psa. A to ne všichni výrobci granulí tak úplně dodržují.

Špičková psí krmiva z USA – která jsou ta nejlepší?

Taste of the wildKe krmení našich čtyřnohých společníků lze přistoupit různými způsoby. Můžeme zvolit metodu BARF založenou na krmení čerstvou syrovou stravou anebo sáhnout po komerčních krmivech. Nejméně vhodnou cestou je pak míchání obou předešlých. Pro ty, kteří chtějí ušetřit čas a pejska na stravě neošidit, jsou k dispozici špičková psí krmiva z USA.

Jaké pamlsky jsou pro psa vhodné a které ne?

Psí pamlskyKaždý správný chovatel psů by měl znát základní pravidla o pamlscích, ale ne vždy je tomu tak. Co asi každý ví je to, že pamlsek by měl být pro psa spíše odměnou. Pamlsek mu můžeme dát např. za dobře vykonaný výcvik, dobře odvedenou práci, že prostě udělal něco, co by si měl zapamatovat. Pes si tak lépe zapamatuje, co je správné a co ne. Pamlsek by jste si také neměli plést s doplňkem stravy.

Jak zvolit správné krmivo pro psy

Psí granuleStejně, jako dbáte na to, co jíte sami, byste měli věnovat čas také pečlivému výběru krmení pro vašeho psa. Ne všechny granule mohou být prospěšné. Každý druh je určen pro jiné plemeno. Nejlepší granule pro psy se širokým výběrem sortimentu najdete na eshopu www.pytelgranuli.cz.

Elektronické výcvikové obojky pro psy

Potřebujete rychlé, efektivní a levné řešení pro výcvik Vašeho psa? Ruší štěkot Vašeho psa sousedy? Nereaguje Váš pes na příkazy a dělá si, co se mu zlíbí? Pokud si na všechny tyto otázky odpovíte „ano“, pak je tu pro Vás jednoduché řešení. Ke snadnému výcviku psa jsou ideální elektronické výcvikové obojky. V tomto článku odpovídáme na nejběžnější dotazy týkající se použití elektronických výcvikových obojků.

Psi a čokoláda

Čokoláda

Čokoláda je u lidí velmi oblíbená a však u psů může způsobit smrt. Psi jsou citliví na druh chemické látky zvané methylxantiny. Kofein a teobromin jsou členy této třídy. Psi prostě nemůžou metabolizovat a vylučovat methylxantiny stejně účinně jako lidé. Trávení těchto látek v lidském těle je v řádu 2 až 3 hodiny, u psů je to více než 18 hodin.

Je vysávání psích chlupů stále problém? Není!

Robotický vysavač na psí chlupyProč jsou robotické vysavače s označením PET vhodné na vysávání chlupů mnohem více než běžné klasické i robotické vysavače? Psí a jiné zvířecí chlupy se od prachu a běžných nečistot liší. Proto bylo nutné vysavače řady PET navrhnout tak, aby dokázaly z podlahy chlupy odstranit, a samozřejmě zvládat i další nečistoty.

« 14 5 6 7 8 9 10 11 »