Psí články

Čím ochladit psa?

Chladící podložka pro psaLéto je tu a s ním i vysoké letní teploty, které však nepřidělávají vrásky pouze lidem. Vedra trápí i naše domácí mazlíčky – ale zkuste se na trhu poohlédnout po něčem, co by ulevilo horkem znaveným psům! Naštěstí firma Aquacoolkeeper vede v patrnosti i „zvířecí zákazníky“. V sortimentu se tak objevila produktová řada výrobků pro koně a psy.

Socializace psa

Socializace psaJe proces kdy se jedinec začleňuje do společnosti. U psů to znamená, že se štěně seznamuje s různými situacemi, okolním ruchem jinými zvířaty atd...
Když je pes ještě štěně, věnujeme této části velkou pozornost, protože během prvních měsíců života vnímá svoje okolí jinak než v průběhu života.

Pravidelné zásilky chovatelských potřeb

Pravidelné zásilky chovatelských potřebJedná se o čerstvou novinku na českém trhu, pro inspiraci si však její tvůrci z týmu Pesklub.cz došli za oceán, kde už podobné podnikání na internetu slaví úspěch. U nás jsou zatím jediní, i proto se jedná o vskutku zajímavou novinku, která skýtá velký potenciál. Díky přibývajícím zákazníkům se navíc stále zdokonaluje v reakci na jejich podněty. Čím dál víc majitelů domácích zvířat se totiž ujišťuje o tom, jaké výhody může unikátní služba poskytnout.

Psí aktivity

FrisbeeExistuje obrovská škála nejrůznějších psích aktivit. Ať už jde o výstavy, pobyt na "cvičáku" nebo jen venčení a hry v městském parku nebo na naší zahradě. Se psem po boku si můžeme opravdu dobře zasportovat a spolu se svým čtyřnohým kamarádem si pořádně zlepšit fyzickou kondici.

Základní výcvik psa

Yorkšírský teriérMezi základní výcvik psa se řadí kromě slušného chování a respektu vůči svým dvounohým přátelům i několik povelů, které musí dospělý pes bez problémů zvládat. A začít už musíme opravdu od malého štěněte, ideálně už od tří měsíců věku. Jinými slovy tedy hned poté, co si štěňátko přivedeme domů, protože takto staré štěně je plně socializované a může se úplně obejít bez péče matky.

Kosmetické přípravky pro psy

Koupání psaPéči o svého čtyřnohého miláčka věnuje zaslouženou pozornost nejeden majitel psa. Kromě správného krmení, pravidelných očkování a dalších nutných náležitostí je nezbytné se správně starat také o psí srst. A protože je nevhodné používat pro tyto účely šampony určené pro lidi, existují firmy vyrábějící specializované kosmetické přípravky přímo pro psy.

Štěně - nový člen rodiny

Holčička se štěnětemDětem se splnil jejich velký sen a naše rodina se rozšířila o dalšího člena, tentokrát čtyřnohého. Pokud jsme až dosud chovali maximálně rybičky nebo morče, bude asi s pobytem většího zvířete u nás doma trochu problém a než si všichni zvykneme na nový režim, nějaký ten pátek to určitě potrvá.

Fotosoutěž domácích mazlíčků

Mazlíček rokuDlouhodobá fotosoutěž, v níž vyhrají ti nejkrásnější, nejvtipnější, nejlíbeznější – prostě nejlepší. Ať už máte doma kočku nebo psa, nastala ta pravá chvíle vybrat ve fotoalbu ten nejlepší kousek a začít soutěžit o zajímavé ceny, mezi kterými nechybí například moderní elektronika, elegantní oblečení nebo dobrůtky pro Vašeho mazlíčka, které poslouží jako odměna za prvotřídní pózování.

Obojky pro psy

Psí obojky

Chcete mít ze svého pejska opravdového fešáka? Byli byste rádi, kdyby se za ním otočily všechny fenky v ulici? To přitom není vůbec žádná banalita, sebevědomí Vašeho mazlíčka je totiž velice důležitou záležitostí. A pokud chcete držet krok s konkurencí, hodil by se nějaký ten pěkný obojek, co říkáte?

Stříhání drápků u psů

Stříhání drápkůStejně jako lidské nehty, tak i psí drápky neustále rostou a potřebují pravidelné zastřižení. Pokud nebudete psí drápky zastřihávat, tak se začnou kroutit a tlačit na polštářky na tlapkách, což je pro psa dost bolestivé. Trik k úspěšnému zastřižení drápků je, aby váš pes byl na to zvyklý od malička. Potřebujete, aby váš pes měl stříhání drápků spojené s něčím příjemným. Například mu můžete po stříhání dát jeho oblíbenou hračku nebo nějaký pamlsek.

« 15 6 7 8 9 10 11 »