Psí články

Obojky pro psy

Psí obojky

Chcete mít ze svého pejska opravdového fešáka? Byli byste rádi, kdyby se za ním otočily všechny fenky v ulici? To přitom není vůbec žádná banalita, sebevědomí Vašeho mazlíčka je totiž velice důležitou záležitostí. A pokud chcete držet krok s konkurencí, hodil by se nějaký ten pěkný obojek, co říkáte?

Stříhání drápků u psů

Stříhání drápkůStejně jako lidské nehty, tak i psí drápky neustále rostou a potřebují pravidelné zastřižení. Pokud nebudete psí drápky zastřihávat, tak se začnou kroutit a tlačit na polštářky na tlapkách, což je pro psa dost bolestivé. Trik k úspěšnému zastřižení drápků je, aby váš pes byl na to zvyklý od malička. Potřebujete, aby váš pes měl stříhání drápků spojené s něčím příjemným. Například mu můžete po stříhání dát jeho oblíbenou hračku nebo nějaký pamlsek.

Kvalitní strava pro psy

Kvalitní krmivo pro psyJak krmíte Vašeho psa? Dáváte mu zbytky z večeře a doufáte, že bude vše v pořádku? Takto by to ale být rozhodně nemělo, na trhu dnes existuje celá řada specializovaných granulí pro psy, které nevyjdou na nijak horentní sumy a navíc prospějí psí vitalitě více, než kus řízku s bramborovou kaší.

Psí oblečky nejsou nutné

Oblečený pesPes a oblečení – pro některé majitele touha „zkrášlit“ svého čtyřnohého miláčka, pro některé zase jako nezbytná ochrana nejen před zimou. Psí oblečky jsou poměrně běžně dostupné a mnozí majitelé svým psům tak dopřávají stejný komfort jako sami sobě. Nehledě o extrémnosti jako jsou psí brýle, ale to už je opravdu zhýralost a nevkus, zkrátka něco, co ke psovi vůbec nepatří.

MUSHEŘI a jejich smečka

První, co mě napadá, zda opravdu víme o psech a jejich chování všechno. Je napsaných mnoho chytrých knih a příruček. Ale je to pravdivé? Kde čerpali všichni ti, kteří to napsali. Ano čerpali ze svých zkušeností ve své smečce.
A teď vyvstává otázka , chová se každá smečka stejně? Lze porovnat smečku malamutů se smečkou samojedů, čechohoráků, husky, alaskánů atd.

Psí pamlsky

Pes s pamlskyMezi psí pamlsky můžeme řadit sušené maso speciálně vytvořené pro naše psí kamarády, ale také piškoty. Ve specializovaných obchodech můžeme najít psí pamlsky zabalené do nejrůznějších podob. Dá se koupit přímo pamlsek, který má tvar kosti, což se pro psy asi hodí nejvíce. Také lze koupit tyto druhy potravy v podobě normálního doplňku psí stravy. Pamlsky nejsou pouze odměnou pro psa za to, že se správně naučil nějakému povelu a dokáže na něj uposlechnout, ale také například pomohou zajistit lepší chrup našeho domácího mazlíčka.

Elektronické výcvikové obojky pro odborníky i méně zkušené chovatele

Elektronické obojkyDnes jsou tu pro majitele psů nové moderní pomůcky, které pomohou psa kvalitně vycvičit a také ovládat, když se pes vzdálí a neuposlechne. Elektronické výcvikové obojky jsou zvlášť vhodné u plemen, která původně nebyla k poslušnosti vedena, naopak byla šlechtěna k lovu nebo k hlídání. Jedná se především o chrty, bígly, pitbullteriéry, „kavkazáky“, tedy velké psy, kteří mohou způsobit nenapravitelné škody.

Může pes sloužit jako nástroj pro flirt?

Mladý pár se psemNa otázku, zda je snadnější flirtovat, pokud má jeden z flirtujících psa, větší část respondentů (79%) odpověděla ano, nebo pravděpodobně ano. Je tedy zřejmé, že vlastnit psa, může mít při navazování kontaktu jisté výhody a celý proces flirtování se tak může usnadnit.

Popularita malých plemen roste

Pelíšky pro psyDnes možná ještě víc než dřív platí známé Pes – přítel člověka.  Čím větší máme problémy ve vztazích a komunikaci s lidmi, tím víc toužíme po bezpodmínečné lásce, bezelstném a věrném přátelství. Pes je víc než jakékoli jiné zvíře, pozná, když vás něco trápí, pomůže, když jste nemocní, vždy se vrátí domů.

Holistická a superprémiová krmiva

Absolutní špičkou ve výživě psů se poslední dobou stala holistická a superprémiová krmiva vyráběná z těch nejkvalitnějších surovin. Jedná se o komplexně vyváženou stravu, která respektuje původ psů jako divokých šelem, jejichž zažívací systém je nastaven především na příjem masité stravy.

« 15 6 7 8 9 10 11 »