Psí články

4 kroky, jak zajistit, aby váš pes získal opět svou ideální váhu a udržel si ji po celý život

1. Sledujte hmotnost vašeho psa
Hubnutí může pomoci vašemu psovi k lepšímu zdraví, ale pouze v případě, že je redukce váhy kontrolovaná a ne znenadání. Chcete-li, aby váš pes hubnul normálním tempem, tak ho nejprve zvažte a pravidelně sledujte jeho váhu.

Tlustý pes

Většina veterinárních ordinací umožňuje zvážit si psa a v případě malých plemen můžete použít osobní váhu doma. (Stoupnete si se psem na váhu a pak odečtete svoji hmotnost).

 

2. Připojte aktivitu
Když krmíte nějakým dietním krmivem víte, že váš pes bude jíst zdravě. Nicméně, program pro správu hmotnosti vašeho psa není kompletní bez zdravé fyzické aktivity. Ať už je to hra o přetahování nebo procházka v parku, ujistěte se, že váš pes má stále fyzickou aktivitu, kterou potřebuje aby byl zdravý.

 

3. Navštěvujte svého veterinárního lékaře
Dělejte častější návštěvy veterinární ordinace aby jste se ujistili, že váš čtyřnohý přítel nehubne moc rychle a jeho dietní program je v pořádku. Veterinář zná ideální váhu vašeho psa, jak rychle by měl hubnout a které granule jsou pro něho v danou chvíli dobré.

 

4. Udržujte ideální váhu po celý život
Kontrolování hmotnosti vašeho psího kamaráda by nemělo být pouze dočasné. Poté, co váš pes dosáhl jeho ideální váhu měl by se zařadit program na udržení této váhy, který se skládá z pravidelné aktivity a vyvážené stravy.

 

Každý pes může získat svoji ideální váhu v odlišným časovým období. Vše záleží na plemeni, věku, výběru krmiva, zdravotním stavu a mnoha dalších faktorech. Pokud si myslíte, že váš pes nemá ideální váhu nebo nevypadá čile, tak se obraťte na svého veterinárního lékaře, aby vám pomohl sestavit redukční plán.Foto: swong95765 (www.flikr.com)