Psí články

Čím ochladit psa?

Léto je tu a s ním i vysoké letní teploty, které však nepřidělávají vrásky pouze lidem. Vedra trápí i naše domácí mazlíčky – ale zkuste se na trhu poohlédnout po něčem, co by ulevilo horkem znaveným psům! Naštěstí firma Aquacoolkeeper vede v patrnosti i „zvířecí zákazníky“. V sortimentu se tak objevila produktová řada výrobků pro koně a psy. Druzí jmenovaní jistě ocení novinku, kterou je chladicí podložka pro psy. Velikostně je pochopitelně přizpůsobena široké škále psích plemen, takže páníčci mohou vybírat z celkem pěti různých velikostí a několika barevných variant.

Chladící podložka pro psa


O co se jedná?

Belgický výrobce, firma Aquacoolkeeper GbmH, přišla na trh s geniálně jednoduchým nápadem, který využívá prosté fyzikální zákony. Svou kolekci ochlazujících doplňku (podložky, bandáže, šátky, vesty, kravaty, ale třeba i sedáky na židli apod.) založila na nápadu použít vlastnosti unikátního gelu HydroQartz™, který funguje po ponořené do chladné vody tak, že absorbuje vlhkost. Během několika desítek sekund se aktivuje mechanismus, který následně poslouží několik dnů (uvadí se 3-5 a lze používat opakovaně).


Majitelé mohou svým psům navíc dopřát i další výrobky, konkrétně vesty nebo šátky. Psi, kteří se nemohou potit, totiž v mnoha případech snášejí vedro ještě o něco hůře než my lidé, a přesto na ně často zapomínáme. S unikátními chladicími produkty se nám to již nestane, stačí psovi ráno připnout speciální šátek či ho obléknout do vesty a připravit mu chladicí podložku, a zvíře se bude díky jednoduché vychytávce cítit mnohonásobně lépe.


I vy se můžete schladit jestliže si v horkém počasí na hlavu zavážete šátek od firmy Aquacoolkeeper nebo na krk pověsíte jejich speciální kravatu, ucítíte na vlastní kůži, jak gel absorbuje teplo z vašeho těla a odpaří ho, takže vám se rázem uleví. Produkty z řady Aquacoolkeeper lze využívat opakovaně, doporučuje se vždy večer před plánovaným použitím namočit konkrétní výrobek do vody (aby stihl vyschnout).


Stačí navštívit portál ochladse.cz, který nabízí široký sortiment jedinečných produktů  aqua coolkeeper.

 

 

Foto: www.ochladse.cz