Psí články

Psí hotely: Když na prázdniny musíte jet bez čtyřnožců

Jejich síť je dnes už hodně pestrá, máme široký výběr a rozhodovat se můžeme i na základě hodnocení klientů. Jistě, řeč je o psích hotelích, kde ubytujeme našeho čtyřnohého kamaráda během dovolené, kam s námi nemůže nebo v době, kdy jedeme na služební cestu a nemáme po ruce zrovna nikoho spolehlivého, kdo by se o něj postaral. Nesmí chybět zkušený personál, cílem je také psí komfort, který má co nejvíce připomínat domovské prostředí…

Kamarádi poblíž, dlouhodobé ubytování není problém

Dnes už to nemusí být jen na jeden den – naopak, potíž nepředstavují ve špičkově vybavených psích hotelích ani delší pobyty, třeba i v řádu týdnů. V psím hotelu (nebo také psí školce, někdy se setkáte i s tímto termínem) je společnost zajištěna, na psa čekají kamarádi, které, pokud je jen trochu více společenský, určitě ocení. Nezapomíná se ani na introverty, na ty mohou čekat oddělené prostory, aby se zbytečně nestresovali.

Samozřejmostí je venkovní výběh pro nerušené trávení volného času a hry. Miska s čerstvou vodou je jenom základ, protože v programu, připravovaném vždy na celý den (jistě, včetně dozoru během nočních hodin), nechybí ani mazlení nebo jiná zábava. Vytápěné kotce během zimních měsíců, oddělené pokoje nebo psí obývák, kde se shromáždí všichni členové dočasné smečky, podobně jako rodiny sledující společně vpodvečer televizní obrazovku.

Co musíte vzít určitě s sebou…

Řada psů bere léky, všichni mají nějakou oblíbenou hračku nebo pamlsky. Bylo by proto ideální, aby pro zpříjemnění pobytu dostali věci, na které jsou zvyklí z domova. Samozřejmě se jim dostane plně individuální péče, ale bez očkovacího průkazu, obojku a rozpisu užívaných léků, pochopitelně společně s dostatečnou zásobou do psího hotelu ještě nejezděte, abyste se nemuseli zbytečně vracet.

Jeden den vyjde řádově na stokoruny, cena je odstupňovaná i podle toho, jestli jde o malé nebo velké plemeno a jakou dodatečnou péči bude pejsek vyžadovat. Zpoplatněné je obvykle podávání léků nebo speciální procházka, pokud je pejsek na ni zvyklý a nebude mu stačit prostorný krytý výběh v okolí hotelu.

Fotky na požádání, v létě pohodlná klimatizace

Když hotel, tak hotel – a ne nějaké místo na přespání s boudou a dekou. Naopak, pejsci se budou mít za těch pár stovek na den opravdu jako v bavlnce, nakonec si můžete přečíst různé recenze jednotlivých zařízení, které vám napoví zase o něco víc. Hotel je pod kamerami, všechny prostory procházejí pravidelným úklidem a očistou, k dispozici je i soukromý pokoj pro uzavřenější povahy hostí.

Vyžádáte si fotku? Budete ji mít obratem, dobré psí hotely nic neskrývají a ukáží vám hned, jak se daří vašemu miláčkovi. V létě dobrá klimatizace, v zimě vyhřívané prostory, tyhle dvě věci jsou dnes už naprostou samozřejmostí. Některé hotely nabídnou i psí taxi, dovezou i odvezou vašeho svěřence ráno do hotelu nebo vyzvednou někde jinde, můžete si zaplatit i odvoz z letiště. Jen je třeba počítat s taxou obdobnou jako v případě taxi určeného pro lidské pasažéry…

Krátký check-in a podpis krátké smlouvy

Když dovezete pejska na místo, zaberou vám formality tak asi deset nebo patnáct minut, v tom nejideálnějším případě. Proto raději počítejte s možným zdržením, zvláště pokud jedete do takového zařízení vůbec poprvé a pejsek není příliš zvyklý.

Každý pes si pak vybere místo, kde bude spát a které mu vyhovuje. Psí obývák se v noci změní na ložnici a není proto problém, pokud mu třeba přinesete i vlastní pelíšek, aby spal s ostatními kamarády. I kdyby snad patřil váš svěřenec mezi ty, kteří ostatní pejsky moc nemusejí, není to zásadní překážkou vstupu do hotelu. Jen bude striktně ubytován v samostatném pokoji a stejně tak i venčen, aby nepřišel do kontaktu s dalšími hosty.

K článku nejsou zatím žádné komentáře!