Psí útulky

Psí útulek Rychnov Nad Kněžnou

Psí domov Lukavice

  • Země: Česká Republika
  • Region: Královehradecký kraj
  • Okres: Rychnov nad Kněžnou
  • Město/obec: Rychnov Nad Kněžnou
  • Adresa: Lukavice 222

Pár vět o nás...


Psí domov Lukavice byl založen v roce 1994 na zemědělské usedlosti v obci Lukavice u Rychnova nad Kněžnou a o dva roky později proběhla kolaudace prvních zděných kotců pro psy.


Zakladatelkou a zřizovatelkou psího útulku je paní Jana Lemfeldová, která vystudovala střední veterinární školu a rozhodla se věnovat zvířatům, která potřebují lidskou pomoc. Cílem útulku bylo tedy zajistit domov toulavým nebo vyhozeným psům a dohledat majitele zaběhnutých psů. Samozřejmě v útulku nebyly nikdy odmítány ani kočky nebo fretky.


V roce 2005 bylo založeno občanské sdružení PES SENIOR. Toto sdružení vzniklo v důsledku vysokého nárůstu starších, tedy hůře umístitelných psů. Sdružení si dalo za cíl sehnat finance na krmivo a veterinární péči pro bezprizorní psí svěřence.


Psí domov kromě péče o psy hledající nové majitele poskytuje i celoroční hlídaní psů a koček, jejichž majitelé pobývají např. v nemocnici či v zahraničí. Cena za pobyt psa je od 60,- Kč/den. (Chovatelé psa, kteří jsou např. důchodci si mohou dohodnout slevu.). Cena se odvíjí od náročnosti péče (speciální strava, ...) a velikosti psa. Jsme schopni pohlídat i jakékoliv jiné zvíře, od nejmenších domácích mazlíčků až po hospodářská zvířata. Cena stanovena dohodou. Snažíme se cenově vyjít vstříc všem chovatelům. Peníze vydělané za hlídání používáme na zaplacení veterinární péče o bezprizorní pejsky patřící pod OS PES SENIOR :-)