Psí útulky

Psí útulek Jablonec Nad Nisou

Útulek Dášenka

  • Země: Česká Republika
  • Region: Liberecký kraj
  • Okres: Jablonec nad Nisou
  • Město/obec: Jablonec Nad Nisou
  • Adresa: Lučany 627

Útulek „Dášenka“ zaštiťuje Liga na ochranu zvířat ČR, což je zájmová nezisková organizace, dobrovolné sdružení jednotlivých organizací ochránců zvířat. Byla založena začátkem roku 1990 akademickou malířkou Matyldou Dorazilovou v Praze. V současné době má Liga 13 členských organizací a působí po téměř celém území České republiky. V Jablonci nad Nisou byla založena a oficiálně zahájena činnost 14.10.1995 a jejími zakladatelkami jsou Dagmar Holanová se svojí dcerou Dagmar Kubištovou.


Aktuální dění z útulku najdete v sekci Články, tipy; další fotografie (nejen) z útulku si můžete prohlédnout na rajče.netJAK MŮŽETE POMOCI?
Vítáme všechny, kteří chtějí pomoci útulkovým a opuštěným zvířatům. Za jakoukoli pomoc budeme vděční; je třeba nebýt lhostejným k utrpení živých tvorů, nebo si myslet, že se postará někdo jiný, protože "mě" se něco takového netýká. Není tomu tak, odpovědnost je v tomto případě na nás všech, na lidech. Přestože se náš útulek snaží, nestačí to. Nezvládneme všechno sami a proto uvítáme každou podanou ruku, každou korunku, která pomoc zefektivní. Opuštěná, týraná a zanedbaná zvířata se ze své svízelné situace sama nedostanou, jsme pro ně jedinou záchranou. Pokud se jim rozhodnete pomáhat společně s námi, zkuste začít třeba tím, že si vyberete jednu (či více) forem pomoci z této stránky. Není to marný krok a všem, kteří tak již učinili, moc děkujeme!