Psí útulky

Psí útulek Strakonice

Útulek pro opuštěné a nalezené psy měst Strakonice

  • Země: Česká Republika
  • Region: Jihočeský kraj
  • Okres: Strakonice
  • Město/obec: Strakonice
  • Adresa: U Blatenského Mostu 161

Historie psího útulku ve Strakonicích je krátká.


V dubnu 2004 bylo Radou města Strakonice rozhodnuto postavit útulek pro nalezené a opuštěné psy. Na základě společné dohody měst Strakonice a Písek o společném řešení problému útulku pro nalezené a opuštěné psy z obou měst se útulek stal společně provozovaným zařízením.


Po výběru místa pro umístění útulku a výběru zhotovitele stavby bylo s výstavbou útulku započato v srpnu 2007 v prostoru Městského zahradnictví. Objekt útulku bude tvořit rekonstruovaný objekt bývalého skladu zahradnické techniky, nová provozní budova, venkovní zateplené kotce a oplocené výběhy. Návštěvníci útulku budou mít k dispozici parkoviště vedle provozní budovy.


Na začátku prosince 2007 by měla být výstavba útulku dokončena a útulek bude uveden do provozu. O zvířata v útulku se budou starat 2 stálí pracovníci útulku a služba veterinárních lékařů.


Provozní budova v sobě bude ukrývat místnost pro příjem zvířat, místnost ošetřovny zvířat a sociální zázemí.


V původním, zrekonstruovaném zděném domku bude umístěno 20 kotců pro psy, odděleně pak 3 kotce pro nemocné psy, místnost pro skladování nářadí a odpadů a místnost pro skladování krmiva (granulí).


Ve vnějším areálu útulku bude umístěno 5 karanténních kotců pro nově přijaté psy a oplocené výběhy pro psy.


Celý areál útulku o ploše téměř 2000 m2 bude obehnán ohradou z recyklovaného plastu s protihlukovou funkcí.