Psí útulky

Psí útulek Plzeň - Borská Pole

Útulek pro zvířata v nouzi

  • Země: Česká Republika
  • Region: Plzeňský kraj
  • Okres: Plzeň-město
  • Město/obec: Plzeň - Borská Pole
  • Adresa: Daimlerova 1219

Provoz útulku


je nepřetržitý, podílí se na něm tým profesionálních ošetřovatelů a smluvní veterinární lékařka. Významná je i pomoc členů Ligy a dobrovolných spolupracovníků.


Opuštění a ztracení psi jsou do útulku přijímáni od odchytové služby Městské policie v Plzni, nebo od občanů, kteří psy v Plzni naleznou.


Každý neznámý pes je po přijetí zařazen na minimálně 3 týdny do karantény, pokud si ho v této době nevyzvedne původní majitel. V karanténě se sleduje zdravotní stav psa, je zbaven všech parazitů, naočkován proti vzteklině, parvoviroze a dalším infekčním nemocem. Někteří psi se v karanténě uzdravují po zraněních, která utrpěli v ulicích.


Okolo 40% psů je jen zaběhnutých a v karanténě se s nimi shledávají s velkou radostí původní majitelé. Je však jejich povinností uhradit vzniklé náklady s odchytem a pobytem nalezeného psa.


Všichni psi, které si nevyzvedl majitel, jsou převedeni do druhé části útulku, kde čekají na svěření do náhradní péče. Před převedením byl dříve každý pes označen tetováním, v současné době mikročipem. V této části útulku je život psa už mnohem veselejší. Proběhne se ve výběhu, chodí na vycházky do okolních lesů a přichází sem k němu mnoho návštěvníků.


Průměrná doba pobytu psa v útulku je do dvou měsíců.